Strony

Działanie podświadomości

Nasz umysł to zagadka, wykorzystujemy tylko 10% jego możliwości, nikt nie wie co kryje pozostałe 90 %. Nie wiele ludzi ma w ogóle świadomość swojej podświadomości, a to ona sprawia, że żyjemy. Podświadomość nad wszystkim czuwa, poza naszą świadomością. W podświadomości kryją nasze przekonania, nasze lęki i obawy oraz najskrytsze pragnienia.
Podświadomość zbiera i magazynuje wszystkie przeżycia i doznania z naszego całego życia. Czym częściej są powielane pewne wzorce zachować, tym bardzie podświadomość je realizuje. Tzn. jak czyjeś życie jest przepełnione złością i nienawiścią, to podświadomość to pielęgnuje i jako owoc wydaje...złości nienawiść, i na odwrót. Dlatego zmiana toku myślenia na pozytywne i przyjazne, zmienia działanie podświadomości na takie właśnie. Przede wszystkim nie można rozmawiać o działaniu na podświadomość bez wiedzy jak to się robi. Na nasz umysł można wpływać za pomocą afirmacji, sugestii i autosugestii.


Czym jest afirmacja?

Afirmacja jest to psychotechnika wykorzystująca siłę sugestii, polegając na powtarzaniu pozytywnych twierdzeń wobec własnej osoby. Regularna afirmacja pomaga w samoakceptacji i poczuciu własnej wartości. Afirmacja myślowa jak i słowna, przekonuje podświadomość do jej treści, tak aby ta pomogła w realizacji pragnień. Trening afirmacyjny powinno się wykonywać w rozluźnieniu z pozytywnym nastawieniem, najlepiej przed snem i po przebudzeniu.

Co to jest sugestia i autosugestia?

Sugestia jest ściśle powiązania z afirmacją jednak rządzi się swoimi prawami. Sugestia to silne wpływanie na człowieka i jego umysł, tak aby zrobił i zareagował w sposób do którego jest przekonywany. Autosugestia to wpływanie na samego siebie po przez afirmację i trening autosugestywny. Autosugestia ma na celu przekonywanie do czegoś w wszelaki sposób, w celu ziszczenia się tegoż właśnie. Sugestia działa przy różnych emocjach, jednak w przeciwieństwie do afirmacji, silne emocje sprzyjają lepszemu efektowi. Można łączyć ze sobą afirmację i autosugestię.

Pamiętaj, że jeżeli podświadomość uzna coś za słuszne i przekonywujące, sprawia że to się dzieje. Tu w grę wchodzi siła sugestii i afirmacji. Czym bardziej przekonany podświadomość, że coś się dzieje lub wydarzyło, tym bardziej ona uzna to za rzeczywiste i postąpi wedle tego przekonania.

Siłę sugestii można porównać z siłą wiary. Nie twierdząc, że wszystkie cudowne uzdrowienia są wynikiem działania podświadomości, a nie sił wyższych. Trzeba jednak pogodzić się z faktem, że sama siła wiary i sugestii jest wstanie uleczyć z pozornie niewyleczalnej choroby. Jeżeli bardzo wierzysz, że pielgrzymka do świętego miejsca może Cię wyleczyć i tak się dzieje, to nie koniecznie sam Bóg "maczał" w tym palce, a może podświadomość?. Są przypadki medyczne, dzięki którym można wywnioskować, że przekonanie umysłu do czegoś, sprawia, że tak się dzieje, mimo, że w rzeczywistości nic się takiego nie wydarzyło. Przykładem mogą być drobne zabiegi chirurgiczne. Pod narkozą dokonywano zabiegu, a po przebudzeniu nie było objawów problemu zdrowotnego, mimo, że chirurg tylko nacinał skórę pacjenta i nie dokonywał operacji. Podświadomość uznała to za fakt, mimo iż naprawdę nic się nie zdarzyło.

Siłę podświadomości i działających na nią sugestii można poznać podczas hipnozy. W czasie transu hipnotycznego, wyłącza się nasza świadomości i możemy bezpośrednio działać na podświadomość. Hipnotyzer może sprawić, że osoba zahipnotyzowane będzie pamiętać rzeczy, o których nie miała pojęcia, może zasugerować, że woda będzie smakowała jak mleko, a osoba zahipnotyzowana będzie miała objawy choroby której nie ma. Hipnotyzer może nawet wmówić, że ta osoba nie będzie pamiętała kim jest. Brzmi groźnie, ale wpływanie hipnozą na podświadomość jest już wykorzystywana w celach leczniczych - pomaga zwalczać nałogi i pozbywać się nadciśnienia oraz innych problemów zdrowotnych.

Mało tego, są już udokumentowane przypadki dokonywania operacji bez znieczulenia, zamiast tego, doświadczony hipnotyzer wprawił w sen pacjentkę, podczas którego ta nie czuła bólu.

Siła podświadomość działa tym skuteczniej na rzeczywistość, czym bardziej sugestywne doznanie. Ale również wtedy gdy jesteśmy rozluźnieni, spokojni bez złych emocji. Dobrze jest wpływać na podświadomość przed snem, gdyż wtedy dochodzi ona do głosu. Dlatego sny często odzwierciedlają nasz rzeczywisty stan ducha, nasze obawy i problemy oraz szczęścia. W snach można szukać wskazówek rozwiązania problemów.

Działanie podświadomości jest o wiele bardzie zawiłe, jeśli ktoś powtarza sobie, że chce odnieść sukces w życiu prywatnym i zawodowym, to nie spadnie na niego z nieba worek pieniędzy z wymarzoną dziewczyną.

Podświadomość może działać bardzo powoli, krok po kroku dążąc do celu, a Ty możesz nie być tego świadomym. Jeżeli marzysz o fortunie i nic się nie dzieje, wtedy się wkurzasz i bierzesz sprawy w swoje ręce. Poszerzasz swoją wiedzę i zdolności, stajesz się pewniejszy siebie, spotykasz właściwych ludzi i podejmujesz właściwe decyzje. Osiągasz sukces. Gdzie ta podświadomości? Myślisz. Wszystko osiągnąłem dzięki sobie. A może to ona sprawiła, że zacząłeś myśleć inaczej, podsunęła Ci pomysły, oraz to jak rozwiązać problemów. Może to ona wyklarowało Ci cele i to jak je osiągnąć. To ona podpowiedziała Ci jakim ludziom zaufać. Tak właśnie działa podświadomość! Ona zna pytania, których Ty jeszcze sobie nie zadałeś, i odpowiedzi, których Ty możesz jeszcze nie znać.
Działanie podświadomości wykorzystują również firmy reklamowe, umieszczają podprogowe informacje których nie jesteś świadomy, a które mają Cię przekonać do kupna produktu. Nawet towary na półkach w sklepie są tak ułożone aby nieświadomie wpłynąć na podświadomość i zachęcić ludzi do zakupu.

Nawet nie zdajesz sprawy za jak wiele rzeczy odpowiadam nasz umysł, jak duży wpływa ma na nasze życie. Może zatem warto poznać swoją podświadomość?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz